O nás

O nás

Tým Storky.cz

Náš Storky.cz tým se bosým botám věnuje již řadu let. Rádi Vám se vším poradíme, vše známe z vlastní zkušenosti. Spolupracujeme taky s řadou běžců a fyzioterapeutů, kteří si bosé boty nemohou vynachválit!

Bosé boty

Bosé neboli barefoot boty si získaly velkou popularitu po celém světě díky své ultra tenké podrážce, která je odolná proti oděru a chrání proti propíchnutí. Barefoot boty věrně napodobují chůzi naboso, jež je velice zdravá a prospěšná nejen pro nohu, ale také pro správné držení těla. Narozdíl od klasických bot se silnou a neforemnou podrážkou, se noha v barefoot botách přizpůsobí terénu, ve kterém se člověk pohybuje, což vede k procvičení všech svalů nohy a k jejich posílení.

Jak bosé boty fungují? 

         barefoot, vivobarefoot, obuv, boty

Tlumení nárazů

Svaly a šlachy chodidla poskytují přirozené tlumení nárazů při chůzi

Kontrola pohybu

Systém kostí chodidla společně s palcem poskytují přirozenou kontrolu pohybu.

Senzorická zpětná vazba

Nervový sytém těla je připojen na více než 200.000 receptorů v ploskách chodidel. Receptory tělu poskytují zpětnou vazbu o tom v jakém terénu se pohybujeme.

       barefoot, vivobarefoot, obuv,  botybarefoot, vivobarefoot, obuv, boty    

Rozšířená špička

Nulový sklon podrážky mezi patou a špičkou společně s rozšířenou přední částí boty umožňují chodidlu přirozené rozvinutí klenby.

Maximální flexibilita

Ultra tenká a flexibilní podrážka umožňuje chodidlům maximální volnost pohybu. Do pohybu je zapojena zadní i přední část včetně palce.

Ultra tenká podrážka

Patentovaná tenká podrážka je otěruvzdorná, disponuje ochranou proti propíchnutí a poskytuje chodidlům maximální koordinaci pohybu.